MOD_DJ_EASYCONTACT_OPEN_FORM

mLegitymacja szkolna

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dz.U.2019.1700 ze zm.) szkoły mają możliwość wydawania mLegitymacji szkolnej.

mLegitymacja to mobilna wersja tradycyjnego dokumentu.

Dokument elektroniczny – mLegitymacja szkolna ma taką samą funkcję i moc prawną jak legitymacja wydana w wersji papierowej.  Za pomocą usługi mLegitymacja szkolna można:

 • potwierdzić, że jest się uczniem danej szkoły,
 • skorzystać z ulg i zwolnień, które przysługują po okazaniu legitymacji.

Usługa mLegitymacja szkolna wymaga zainstalowania aplikacji mObywatel, na urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0.

mLegitymacja to narzędzie bezpieczne, trudne do podrobienia, umożliwiające w sposób pewny weryfikację informacji, jakie obecnie znajdują się w legitymacji szkolnej.

W celu uzyskania mLegitymacji szkolnej pełnoletni uczeń lub rodzic/prawny opiekun niepełnoletniego ucznia:

 1. Składa w sekretariacie szkoły wniosek do Dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji.
 1. Przesyła zdjęcie ucznia na konto Sekretariat w Dzienniku elektronicznym  lub e-mailem na konto Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 2. Zdjęcie można wykonać Bezpłatnym Generatorem Zdjęć do mLegitymacji.
  Umożliwia on wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartphona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wykadruje zdjęcie tak, żeby spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do mLegitymacji.
 3. Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria zdjęć do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej. Fotografię można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon. Załaduj zdjęcie ze swojej galerii lub wykonaj nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie musisz martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycie głowy.

  W ciągle cyfryzującym się świecie, papierowe wersje powoli stają się przeżytkiem, odchodzącym do lamusa. Co jest zaskakujące, podobnie działają organy rządowe, wprowadzając coraz to nowsze udogodnienia w sferze dokumentów. W końcu możesz zapomnieć o papierowej legitymacji szkolnej, bo jej elektroniczną wersję będziesz miał zawsze przy sobie, w swoim smartfonie - mLegitymacja.W mig przygotuj zdjęcia do swojej nowej mLegitymacji. Kreator zdjęć do mLegitymacji pozwala Ci bezpłatnie, w ciągu kilku chwil, przygotować serię fotografii do twojej nowej elektronicznej legitymacji. Wystarczy, że wgrasz swoje wcześniejsze zdjęcia lub zrobisz nowe z poziomu aplikacji, a generator przerobi je tak, by dostarczyć Ci idealne fotografie. Kreator zdjęć do mLegitymacji działa na podstawie algorytmów sztucznej inteligencji, która usuwa tło z twoich fotografii, poprawia oświetlenie oraz przycina zdjęcie tak, by zawsze było zgodne z oficjalnymi wytycznymi.

   Musisz pamiętać, by wgrane przez Ciebie zdjęcia były zgodne z kilkoma odgórnie przygotowanymi zasadami. Oto one:

  1. Patrz prosto w obiektyw, nie przechylaj głowy ani nie spoglądaj w dół.
  2. Zdjęcie nie może być tzw. selfie - poproś kogoś, by ci pomógł.
  3. Twarz osoby pozującej do zdjęcia ma być ustawiona prosto.
  4. Pamiętaj, by twoje usta były zamknięte a oczy otwarte.
  5. Zadbaj o to, by twoja twarz była jednolicie oświetlona - wykorzystaj ścianę naprzeciwko okna. Cienie na twarzy są niedozwolone.
  Możesz wgrać tyle zdjęć, ile tylko chcesz, a potem wybrać najkorzystniejszą wersję. Jeśli wykonasz powyższe punkty, Generator dostarczy Ci idealnie fotografie dopasowane do oficjalnych wytycznych.A teraz prześlij je do sekretariatu.
 4. Jak skorzystać z Bezpłatnego Generatora do zdjęć?

  1. Wejdź w przeglądarkę internetową w swoim telefonie, a następnie skorzystaj z linku https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji.
  2. Wciśnij przycisk “Zrób zdjęcie” lub wybierz fotografię zapisaną na Twoim smartfonie.
  3. Wciśnij przycisk z napisem “Pobierz”.
  4. Zapisz zdjęcie na urządzeniu, z którego korzystasz.

   Tak przygotowaną fotografię można wykorzystać do mLegitymacji lub tradycyjnej legitymacji szkolnej, którą będziesz się identyfikował. Jak widzisz, cały proces przygotowania zdjęcia jest niezwykle łatwy i zajmuje nie więcej niż minutę!

 5.  

  Bezpłatny Kreator Zdjęć do tradycyjnej legitymacji szkolnej dostępny jest pod adresem: https://passport-photo.online/pl/edytor-zdjecia-do-legitymacji-szkolnej

  Generator do zdjęć do mLegitymacji po zakończonym działaniu pozwoli Ci zapisać fotografie na dysku. To ważne, ponieważ aplikacja na żadnym etapie nie zapisuje Twoich zdjęć. Teraz wystarczy tylko byś przesłał zdjęcia do sekretariatu, a po kilku dniach będziesz mógł cieszyć się swoją nową mLegitymacją.Możesz być spokojny o swoją prywatność, bo aplikacja nie zapisuje Twoich zdjęć. Co więcej, połączenie z serwerem jest szyfrowane z certyfikatami SSL, w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa.Link do Kreatora znajduje się tutaj: https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji. Po wejściu na stronę postępuj według zamieszczonych instrukcji.

 6. Odbiera ze szkoły wygenerowany kodu QR i jednorazowy kodu aktywujący mLegitymację.
 7. Pobiera Aplikację mObywatel, potwierdza zapoznanie się z regulaminem i uruchomia System na urządzeniu.
 8. Wczytuje w aplikacji mObywatel otrzymany kod QR, wpisuje kodu aktywacyjny mLegitymacji.
 9. Pobiera dane legitymacji z systemu do aplikacji mObywatel.

Aplikacja mObywatel to bezpłatna i oficjalna publiczna aplikacja mobilna. Aplikacja to obecnie sześć usług:

 • mTożsamość, której używać można, np. odbierając przesyłki polecone na poczcie, w pociągach, ale również wszędzie, gdzie nie jest potrzebny tradycyjny, plastikowy dowód osobisty,
 • mLegitymacja szkolna – czyli cyfrowa wersja legitymacji szkolnej uprawniająca do wszystkich ustawowych ulg i zniżek,
 • mLegitymacja studencka – legitymacja studencka potwierdzająca przynależność do uczelni, dająca ustawowe zniżki,
 • mPojazd – elektroniczny dokument przygotowany z myślą o właścicielach i współwłaścicielach pojazdów,
 • eRecepta – dostęp do listy niezrealizowanych recept, wystawionych dla Ciebie i Twoich bliskich,
 • Polak za granicą – podpowie, co zrobić w razie kłopotów podczas wyjazdu.

 Dodanie mLegitymacji do aplikacji mObywatel - Instrukcja

Jak zweryfikować mLegitymację szkolną? - Weryfikacja mLegitymacji


Procedura udostępniania mLegitymacji szkolnej w Zespole Szkół Agrobiznesu