Historia lubi się powtarzać, czyli 5 miejsce naszych siatkarek

IMG 6301

25 września 2018 r. dziewczęta z ZSA w Klementowicach rywalizowały na turnieju wojewódzkim siatkówki „Z UKS-u do AZS-u”. Po nieco niemrawym początku w pierwszym meczu w kolejnych było coraz lepiej i ostatecznie uplasowaliśmy się na 5 miejscu powtarzając wynik z 2017 roku. Nie mamy nic przeciwko aby na kolejnych imprezach wyniki były podobne do tych z ubiegłego roku….

Pierwszy mecz rozgrywaliśmy z obrońcą tytułu i faworytem rozgrywek V LO w Lublinie w którym ulokowany jest SOS (Siatkarski Ośrodek Sportowy). Nasze dziewczęta, po skróconej rozgrzewce z uwagi na rygorystyczne sędziny, zagrały nawet nie najgorzej, jednak V LO było górą w każdym elemencie i pewnie wygrało 2:0. Warto zaznaczyć, że lublinianki to aktualne wicemistrzynie Mistrzostw Polski w tych rozgrywkach (lepsze były tylko siatkarki z Łodzi). W drugim meczu z I LO w Lublinie było już znacznie lepiej i w pierwszym secie prowadziliśmy 8-3. Niestety ale następne 12 punktów padło łupem I LO, a my zostaliśmy w nieszczęśliwym ustawieniu do końca seta przegrywając 8-15. W drugim secie nie było już takiego przestoju ale w końcówce zepsuliśmy 3 zagrywki w efekcie przegraliśmy 10-15, a cały mecz 0:2. Przyjęcie piłki po zagrywce miało tu decydujący wpływ na losy całego meczu. W kolejnym meczu trafiliśmy na IV LO Puławy. Tym razem nasze siatkarki zagrały w innym składzie niż w dwóch poprzednich meczach i w końcu zagraliśmy tak jak w poprzednich latach. Była walka o każdą piłkę, żadnego błędu na zagrywce i w pięknym stylu wygraliśmy 2:0 (15-10, 15-8). W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z XXVII LO w Lublinie. W nim ZSA w Klementowicach nie dał żadnych szans rywalkom pokazując siatkówkę na niezłym poziomie i wygrywając 2:0 (15-5, 15-9). W drugim secie tego meczu trener dał odpocząć najstarszym zawodniczkom, a ich miejsce z dobrym skutkiem zajęły dziewczęta z mniejszym doświadczeniem turniejowym. Jest to bardzo ważny element aby dawać szanse wszystkim zawodniczkom podczas takiego turnieju by w przyszłości bez tremy i kompleksów walczyć o medale na ważniejszych imprezach jak mistrzostwa województwa LZS czy Licealiada. Ostatecznie nasza szkoła zajęła niezłe 5 miejsce i z taką formą jak w dwóch ostatnich meczach możemy być pewni, że będziemy liczyć się w stawce o medale na kolejnych imprezach. Jak widać jako jedyna szkoła wiejska  na tym turnieju z powodzeniem  rywalizowaliśmy z dużo większymi szkołami miejskimi.